Na ponad jednej trzeciej komputerów osobistych na świecie zainstalowane jest oprogramowanie pirackie, nielegalne lub nie posiadające licencji.

Prawo: twórcy LimeWire winni piractwu w tej sieci P2P

Amerykańska sędzia Kimba Wood wydała wyrok, który może znacząco zmienić układ sił w walce z piractwem. Serwis P2P LimeWire jest, według wyroku, winny naruszenia praw autorskich.

Sąd Okręgowy dla Wschodniego Dystryktu Nowego Jorku orzekł, że firma Lime Group (twórca znanego klienta sieci P2P) opracowała LimeWire tak, by użytkownicy mogli bez problemu i z premedytacja pobierać pliki chronione prawem autorskim. Oznacza to, że Lime Group prowadzi swoją działalność nielegalnie i (najprawdopodobniej) zostanie zamknięta, bowiem RIAA ma teraz prawo zażądać… 150 000 dolarów za każdy pobrany z LimeWire plik!

LimeWire cieszy się szczególną popularnością w Stanach Zjednoczonych. Według badań NPD Group, 58 procent użytkowników sieci P2P w tym kraju wybiera właśnie tego klienta.

0
Źródło: KopalniaWiedzy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.