Projektant interfejsu użytkownika w Palmie, przechodzi do Google’a

Chociaż Palm jest już praktycznie w rękach HP, to nie wszyscy pracownicy chcą pozostać w wykupywanej firmie. Matias Duarte przechodzi więc do Google'a i zajmie się projektowaniem Androida.

Matias Duarte odchodzi z firmy Palm, która wkrótce stanie się własnością największego producenta komputerów na świecie. Duarte był starszym dyrektorem ds. interfejsu i doświadczeń użytkownika w firmie Palm i zajmował się projektowaniem interfejsu użytkownika systemu WebOS. Chociaż sam zainteresowany nie poinformował do której firmy teraz zamierza się udać, to nieoficjalnie mówi się, że zajmie się projektowaniem i usprawnianiem interfejsu użytkownika systemu operacyjnego Google Android. Gigant z Mountain View również nie potwierdza jeszcze tych rewelacji.

Jeśli okaże się to jednak prawdą, to ciekawe jak na to „podkupienie” pracownika zareaguje HP, które jest przecież ogromnie zainteresowane systemem WebOS i segmentem tabletów.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.