Przeglądarka Opera – szybsza, lepsza i o smaku Linuksa

Opera 10.53 dla Linuksa i FreeBSD jest już gotowa do pobrania w wersji beta. Opera stworzyła szybszą, bogatszą w funkcje przeglądarkę skrojoną na miarę platformy Linux.

Lepsza integracja z KDE i środowiskiem Gnome oraz pełne wsparcie dla skórek zapewnia Operze 10.53 dla Linuksa pełną integrację z różnymi linuksowymi dystrybucjami.

Opera 10.53 jest teraz gotowa do włączenia do repozytoriów programów dla wielu dystrybucji systemów operacyjnych Linux i FreeBSD. Dodatkowo wszystkie przeglądarki (Opera desktopowa, Mini i Mobile) mogą być instalowane w instytucjach. np. administrator systemu w szkole może zainstalować Operę na wszystkich szkolnych pecetach.

– Linux był zawsze priorytetem dla Opery, bo mamy w naszych szeregach wielu jego oddanych użytkowników – powiedział Jon von Tetzchner, współzałożyciel Opera Software.  – W tej wersji chcieliśmy wprowadzić zmiany do warunków korzystania, by dystrybucja Opery dla Linuksa była jeszcze łatwiejsza – dodaje.

Dlaczego warto wypróbować Operę?

  • Wydajne przeglądanie: nowy silnik javascriptowy i biblioteka graficzna Vega sprawiają, że Opera 10.53 jest ponad ośmiokrotnie szybsza od poprzedniczki w takich testach, jak Sunspider.
  • Przeglądanie bez śladu: tryb prywatnego przeglądania oferuje okna i karty, które nie pozostaną w historii przeglądania, zapewniając większą prywatność.
  • Łatwa kontrola widoku: powiększania i pomniejszanie stron jest teraz prostsze dzięki suwakowi zoomu i kontroli obrazu bezpośrednia z paska stanu
  • Nowy wymiar widżetów: widżety mogą być teraz instalowane jako normalne aplikacja na komputerze, działając e niezależnie od przeglądarki.
  • Bardziej elegancki wygląd: dopracowano interfejs linuksowej wersji. Teraz wystarczy kliknąć w czerwone „O”, by mieć dostęp do funkcji dostępnych wcześniej w pasku menu.
  • Koniec zależnośći od Qt: interfejs Opery integruje się teraz z bibliotekami GNOME/GTK lub KDE, w zależności od instalacji użytkownika
  • Przeglądanie z turbodoładowaniem:podczas surfowania w przeciążonej sieci – np. na lotnisku – pomocą przychodzi Opera Turbo, która przyspiesza przeglądanie nawet o 65% w przypadku surfowanie w Edge.

Pobierz Operę dla Linuksa ze strony: http://www.opera.com/browser/next/. Przypominamy że jest to wersja rozwojowa, a zatem nieukończona, mogąca wciąż sprawiać problemy. Stabilną wersję pobierzesz z naszego portalu.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.