Steam natywnie na Mac OS X, wraz z oferowanymi przez siebie grami

Dziś premiera Steama rozrywkowej platformy e-handlowej w wersji na Mac OS X. Posiadacze Maka będą mogli zagrać we wszystkie gry oferowane przez platformę Valve. A wkrótce też posiadacze Linuksa.

Steam już nie jest platformą przeznaczoną wyłącznie dla Windows. Dziś ukazała się wersja również dla Mac OS X. Czym jest Steam? To platforma, dzięki której można kupować gry, pobierać na dysk twardy i od razu w nie grać. Stworzona została przez Valve (studio to stworzyło m.in. serie Half-Life, Left 4 Dead, Team Fortress, Counter-Strike czy Portal), ale można tam znaleźć gry od bardzo wielu wydawców. Co więcej, jeżeli zakupiliśmy daną grę w wersji dla Windows, nie musimy jej na nowo kupować w natywnej wersji Mac OS X- licencja zostanie przeniesiona.

Z okazji tej premiery Valve udostępnił kultową i nie taką starą grę logiczną Portal. Promocja trwa do 24 maja i dotyczy zarówno wersji dla Windows, jak i Mac OS X.

Valve pracuje również nad wersją dla Linuksa. Ma ona również działać natywnie, wraz z oferowanymi przez siebie grami. Premiera, bardzo wstępnie określona, zapowiedziana jest na jesień tego roku.

Czytaj też: Portal 2 – oficjalne informacje

Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.