Szyfrowana wyszukiwarka Google'a

Szyfrowane wyszukiwanie u Google’a

Google, które już od kilku lat oferuje szyfrowanie SSL dla usług takich jak Dokumenty czy Gmail, teraz dołącza szyfrowanie także do swojej wyszukiwarki.

Gigant z Mountain View, zafascynowany ostatnio Pac-manem, postanawia wzmocnić nieco poczucie bezpieczeństwa swoich użytkowników, wprowadzając do swojej wyszukiwarki usługę szyfrowania danych SSL. Jak dotąd dostęp do „bezpiecznej” wyszukiwarki możliwy jest wyłącznie poprzez wpisanie w pasku adresu https://www.google.com. Strona działa tylko w języku angielskim i dodatkowo oznaczona jest jakże znanym nam napisem „beta”. Aktywna jest wyłącznie przy „normalnym” wyszukiwaniu i nie działa przy wyszukiwaniu obrazów czy filmów. Oczywiście, szyfrowane wyszukiwanie jest nieco wolniejsze od zwykłego, ale za to mamy pewność, że żadne oczy osób trzecich nie będą zaglądały w nasze wyniki.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.