Polska ma teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji o środkach podjętych w celu zapewnienia zgodności z przepisami UE

UE: Telekomunikacja Polska może ustalać cennik wedle swojego uznania

Urząd Komunikacji Elektronicznej bezprawnie nałożył na Telekomunikację Polską karę za "zbyt duże opłaty" za Neostradę. Trybunał Europejski nałoży na UKE karę finansową.

Urząd Komunikacji Elektronicznej od 2007 roku nakładał całkiem spore kary na Telekomunikacje Polską. Zdaniem UKE, nasz „operator dominujący” wymyślił sobie zbyt duże opłaty i powinien je niezwłocznie zmniejszyć. Co więcej, TP S.A. od jakiegoś czasu musiało konsultować się z Urzędem w sprawie przyszłych cenników. Brzmi jak absurd, ale historia ta trwa już od niemal trzech lat.

Z pomocą przyszedł najmniej oczekiwany podmiot, czyli Komisja Unii Europejskiej. Wytłumaczyła ona polskiemu urzędowi, że prawo nie reguluje w żaden sposób cennika usług dostępu do Internetu. Podobnej opinii udzielił unijny Trybunał, który orzekł, że kary nałożone na Telekomunikację były bezprawne. UKE ma zaprzestać dalszych praktyk tego typu i, by zapamiętało udzieloną lekcję, zostanie obciążone kosztami postępowania unijnego śledztwa.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.