Polska ma teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji o środkach podjętych w celu zapewnienia zgodności z przepisami UE

Unia Europejska ukarze dziewięciu gigantów świata IT za nielegalne negocjacje cenowe

Dziewięciu producentów układów scalonych ma zostać ukaranych przez Unię Europejską. Powodem są "nielegalne negocjacje między konkurującymi firmami w sprawie cen".

Samsung Electronics, NEC Electronics, Hitachi, Toshiba, Mitsubishi Electric, Infineon, Hynix Semiconductor, Elpida Memory i Nanya Technology mają jeszcze w tym tygodniu zostać ukarane za wzajemne porozumienie w sprawie cen swoich produktów. Micron Technology, mimo iż również negocjował ceny z konkurentami, uniknie kary za donos do władz unijnych. Według niepotwierdzonych informacji, łączna kwota kar może wynieść nawet 300 milionów euro.

Wymienione firmy są największymi na świecie producentami pamięci DRAM i flash. Najprawdopodobniej więc chodzi o ustalanie cen tych układów. Wszystkiego mamy się dowiedzieć na jutrzejszej konferencji prasowej, którą poprowadzi komisarz Joaquín Almunia.

Źródło: The New York Times
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.