Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

Wersja rozwojowa Chrome’a – jeszcze szybsza, jeszcze funkcjonalniejsza

Google zaprezentowało nową wersję rozwojową Chrome'a. W porównaniu do poprzedniej edycji, ma być wydajniejsza o 35% i sprawniej obsługiwać Flasha i HTML5.

Najnowsza wersja beta przeglądarki Chrome 5 jest wydajniejsza od pierwszego wydanego Chrome’a o… 305%. To niesamowity postęp, biorąc pod uwagę, że jest to wyjątkowo młody produkt.

Poza zwiększeniem wydajności przeglądarki, Google zdecydowało się dodać kilka nowych funkcji. Wersja beta pozwala na synchronizację wszystkich ustawień przeglądarki na dowolnym komputerze, na którym zalogujemy się na swoje konto Google.

Nowy Chrome to również zintegrowana wtyczka Flash Player, która teraz będzie się automatycznie aktualizować, podobnie jak przeglądarka. Ale wilk pozostanie syty i owca cała: aplikację zaktualizowano o nowe funkcje konkurencyjnego standardu HTML5. Są to Geolokalizacja, App Cache, web sockets i przeciąganie plików.

Wersja rozwojowa, a zatem nieukończona i mogąca wciąż sprawiać kłopoty, jest do pobrania w wersjach dla systemów Windows, Mac i Linux. Stabilną edycję pobierzesz z naszego portalu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.