Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Wielka Brytania: wytwórnie mogą mieć dostęp do danych osobowych piratów?

Ofcom, czyli brytyjski urząd komunikacji proponuje, by piraci internetowi byli rejestrowani w jego bazie danych, która z kolei byłaby dostępna dla wytwórni muzycznych i filmowych.

Według nowego, brytyjskiego prawa, wszyscy dostawcy internetowi mają obowiązek nadsyłać do Ofcomu wszystkie możliwe informacje o wszystkich osobach, które nielegalnie pobierają pliki z Internetu. Urząd komunikacji chce pójść jeszcze dalej: proponuje upublicznienie tych danych wytwórniom filmowym i muzycznym. Podobnie, jak w przypadku reszty internetowych przewinień, przestępca byłby najpierw trzykrotnie ostrzegany drogą pocztową o możliwości takiego działania.

Nie zapadła na ten temat żadna wiążąca decyzja. Ale wizja rządu współpracującego z korporacjami brzmi jak niezły scenariusz do filmu cyberpunkowego.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.