Windows Internet Explorer 9 – sprawdź, co szykuje internautom Microsoft

Microsoft udostępnił do pobrania drugą, bardzo wczesną wersję rozwojową Windows Internet Explorera 9. Przeglądarka na razie nie nadaje się do użytku, ale demonstruje wiele nowości.

Windows Internet Explorer 9 Technical Preview 2 jest wydajniejszy od pierwszej wersji rozwojowej. Jest też bardziej zgodny ze standardami a także obsługuje sprzętową akcelerację standardu HTML5. Jak zapewnia Microsoft, przy opracowywaniu przeglądarki zespół odpowiedzialny za przeglądarkę współpracuje ściśle z konsorcjum W3C, by gotowy produkt był prawdziwą gratką nie tylko dla użytkowników, ale również i dla programistów.

Microsoft udostępnił też swoje pierwsze testy przeglądarki. Wynik w teście Acid 3 nie jest imponujący – raptem 68/100. Koncern zapewnia jednak, że wraz z postępem nad opracowywaniem aplikacji, wynik ten drastycznie się poprawi. Z kolei test wydajności Sunspider pokazuje znakomity postęp, ale konkurencja wciąż jest na topie. Wyniki testów opublikowaliśmy w galerii.

Przeglądarkę pobierzesz z witryny ietestdrive.com. Przypominamy, że jest to bardzo wczesna wersja rozwojowa, która nie nadaje się do codziennego użytku i może sprawiać różnorakie problemy.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.