Xerox Phaser 6121MFP/N

Urządzenie wielofunkcyjne Xerox Phaser 6121MFP/N składa się z kolorowej drukarki laserowej,  skanera CIS o rozdzielczości optycznej 600×600 dpi oraz monochromatycznego faksu. Ma standardowe wymiary w tej klasie urządzeń. Z materiałami eksploatacyjnymi waży 19,9 kg. Obsługę ułatwia wyświetlacz tekstowy wyświetlający 4 wiersze po 20 znaków (bez podświetlenia).
Xerox Phaser 6121MFP/N

Skanowanie wstępne trwa długo w urządzeniu Xerox.

Skanowanie wstępne trwa długo w urządzeniu Xerox.

Prędkość druku i kopiowania w kolorze jest bardzo niska, co stanowi konsekwencję zastosowania konstrukcji czteroprzebiegowej. Wydrukowanie 10 stron tekstu w kolorze trwa ponad 130 sekund. Szybkość druku monochromatycznego można za to uznać za całkiem niezłą. Skanowanie przebiega szybko, lecz warto zauważyć wyjątkowo długi czas skanowania wstępnego wynoszący ponad 21 s. Jakość wydruków stoi na wysokim poziomie, lecz kopie są gorsze niż u konkurencji. Sterownik GDI oferuje bogaty zestaw ustawień. Wraz z urządzeniem otrzymujemy oprogramowanie Nuance PaperPort SE 11.2 służące do rozpoznawania tekstu (OCR).

Urządzenie Xerox bardzo wolno kopiuje w kolorze.

Urządzenie Xerox bardzo wolno kopiuje w kolorze.

Wyposażenie standardowe obejmuje podajnik ADF o pojemności 35 arkuszy. Podajnik papieru ma pojemność 200 arkuszy, można opcjonalnie dokupić kasetę o pojemności 500 arkuszy. Zabrakło podajnika uniwersalnego. Odbiornik wydruków mieści 100 arkuszy. Wydajność tonerów CMYK o  wynosi 1500 str. (tonery standardowe) lub 2600 str. (tonery o podniesionej wydajności). Są stosunkowo drogie, przez co koszty druku są wysokie, zwłaszcza w kolorze.

Urządzenie Xerox bardzo wolno drukuje w kolorze.

Urządzenie Xerox bardzo wolno drukuje w kolorze.

Trzeba również pamiętać o wymianie bębna, którego żywotność producent określa na 20000 wydruków monochromatycznych lub 10000 wydruków kolorowych. Wraz z urządzeniem dostarczane są kasety z tonerami CMY pozwalające wydrukować 500 str. i kaseta z tonerem czarnym o wydajności 1000 str.

Pobór mocy w trybie uśpienia jest stosunkowo niski w przypadku urządzenia Xerox.

Pobór mocy w trybie uśpienia jest stosunkowo niski w przypadku urządzenia Xerox.

Po podłączeniu pendrive’a do złącza PictBridge znajdującego się z przodu urządzenia można zapisywać na nim skany. Podczas drukowania urządzenie jest dość głośne mimo niezbyt wysokiej prędkości drukowania. W trybie gotowości urządzenie jest wyraźnie słyszalne, co jest wadą w porównaniu do produktów konkurencji.

Marek Grzybowski