Z bliskimi znajomymi i rodziną wolimy kontaktować się przez e-mail niż poprzez serwisy społecznościowe

Do przekazywania ważnych wiadomości najczęściej wybieramy właśnie tę formę komunikacji, a w dalszej kolejności – komunikator internetowy lub serwis społecznościowy. Potwierdzają ten trend także badania przeprowadzone przez ShareThis w 2009 roku. Wynika  z nich, że w 46 proc. przypadków informacją dzielimy się właśnie poprzez e-mail. Na kolejnych miejscach znajduje się Facebook (33,3 proc.), a następnie serwisy takie jak: Digg, delicious.com, LinkedIn (14,4 proc.) oraz Twitter (5,8 proc.). Za pośrednictwem serwisów społecznościowych komunikujemy się w sprawach życia codziennego, gdy chcemy umówić się ze znajomymi na wspólne wyjście do restauracji, na dyskotekę czy wycieczkę. Co więcej, wyniki badania jasno wskazują na fakt, iż z innymi znajomymi komunikujemy się za pomocą serwisów społecznościowych, a z innymi przy pomocy poczty elektronicznej.
Każdego dnia do każdej skrzynki e-mail trafia średnio od 4 do 20 wiadomości, a 61 proc. internautów ma przecież trzy lub więcej kont pocztowych
Każdego dnia do każdej skrzynki e-mail trafia średnio od 4 do 20 wiadomości, a 61 proc. internautów ma przecież trzy lub więcej kont pocztowych

Każdego dnia do każdej skrzynki e-mail trafia średnio od 4 do 20 wiadomości, a 61 proc. internautów ma przecież trzy lub więcej kont pocztowych. Większość z nas nie ogranicza się do jednego sposobu odbioru poczty elektronicznej i przegląda e-maile zarówno za pomocą programu pocztowego, jak i strony www. Powoli rośnie też liczba osób, które odbierają korespondencję przez telefon komórkowy – z tego sposobu korzysta już 17 proc. badanych (ShareThis).

– Sprawna organizacja naszego życia społecznego w świecie, w którym dociera do nas masa informacji staje się coraz większym wyzwaniem. Ciągle się śpieszymy, gdzieś biegniemy i przez to trudniej jest nam utrzymać bliski kontakt z osobami, na których nam zależy – stwierdził Michał Kostrzewa z działu Consumer&Online Microsoft Polska. – Skrzynka pocztowa, którą łatwo porządkować i przeglądać jest dla nas ułatwieniem w komunikacji. Z Windows Live Hotmail będziemy mogli korzystać na urządzeniach, które towarzyszą nam na co dzień – na naszym komputerze czy telefonie i powoli także na ekranie telewizora z dostępem do Internetu i z przeglądarką – dodaje.

Obecnie, z darmowej poczty Windows Live Hotmail korzysta ponad 365 milionów użytkowników na całym świecie. Pojemność ich indywidualnych skrzynek pocztowych rośnie wraz z potrzebami. Windows Live Hotmail ma także filtry antyspamowe i funkcje zabezpieczające.

Według Diagnozy Społecznej 2009 około 90% polskich internautów korzysta już z poczty elektronicznej. I choć Polacy bardzo dobrze radzą sobie z przeglądaniem stron internetowych i sprawnie używają wyszukiwarek internetowych, to aż 66 proc. ankietowanych jest zdania, iż korzystanie z poczty elektronicznej oraz przesyłanie e-maila z załącznikami należy do czynności trudnych. Dlatego istotne jest, aby wybrać takie konto pocztowe, które jest intuicyjne w użytkowaniu. Chris Jones, vice-prezydent Windows Live, zapowiadając na blogu Microsoft nową wersję poczty elektronicznej Windows Live Hotmail stwierdził, że będzie ona bardziej intuicyjna w użyciu i sprawi, iż będziemy załatwiali nasze sprawy jeszcze bardziej efektywnie. Czy tak się okaże, mamy przekonać się już wkrótce.