Tylko kilka krajów gotowych jest do natychmiastowego wdrożenia stref adresowych nie opierających się na alfabecie łacińskim

100-megabitowy transfer światłowodowy dla każdego? Takie cuda tylko w Nowej Zelandii

Nowa Zelandia zainwestuje 1,5 miliarda nowozelandzkich dolarów w dostarczenie połączeń światłowodowych 75 procentom populacji tego kraju do roku 2020.

Rządowa firma, która zajmie się tym olbrzymim projektem, ma w ciągu 10 lat dostarczyć łącza internetowe o przepustowości 100 Mbps pobierania i 50 Mbps wysyłania 75 procentom populacji Nowej Zelandii. Jej nazwa to Crown Fibre Holdings Limited. Projekt wyklucza wykorzystanie obecnej infrastruktury, która jest… zbyt słaba. Koszt inwestycji to 1,5 miliarda nowozelandzkich dolarów.

Nowa infrastruktura zostanie w całości przekazana dostawcom internetowym. Crown Fibre Holdings Limited będzie jednak miało swój udział w zyskach a także prawo wyłączności w nadzorowaniu sieci i jej administrowaniu.

0
Źródło: Ars Technica
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.