Adobe zabezpiecza najpopularniejszą wtyczkę do przeglądarek

Adobe: 250 milionów mobilnych Flash Playerów do końca 2012 roku

Zdaniem firmy Adobe, wtyczka Flash Player zagości do końca 2012 roku na 250 milionach smartfonów. Oczywiście, poza iPhone'em.

Możliwe, że nigdy nie trafimy na iPhone’a czy iPada – komentuje Anup Murarka, dyrektor strategii technologicznej w Adobe. – Ale widzimy ciągły wzrost liczby użytkowników Flash Playera na telefonach – dodaje. Murarka przewiduje, że do końca świata, czyli do roku 2012, Flash Player będzie zainstalowany na ćwierci miliarda telefonach komórkowych a 53 procent wszystkich urządzeń tego typu będzie obsługiwać tę technologię.

Według przewidywań analityków, w bieżącym roku sprzeda się 200 milionów smartfonów. Około 10 procent z nich będzie obsługiwało Flasha. Najnowsza wersja wtyczki będzie zgodna z Androidem, Web OS-em, Blackberry OS-em, Symbianem i Windows Phone. Murarka przyznał, że Flash Player, mimo iż darmowy, jest głównym źródłem przychodów Adobe. Firma czerpie zyski z aplikacji do tworzenia treści Flash. A jakie to zyski? Pierwszy kwartał bieżącego roku to przychody rzędu 46,6 miliona dolarów.

Czytaj też: Ostateczna wersja Adobe Flash Player 10.1 do pobrania

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.