Apple będzie aktywnie działać w sprawie tragedii w Foxconnie

Apple zamierza się zaangażować w sprawę serii samobójstw w firmie Foxconn. Trudno się dziwić – chińska firma jest jednym z głównych partnerów koncernu z Cupertino.

– Zespół z Apple’a prowadzi niezależne śledztwo w sprawie kroków, jakie Foxconn podejmuje w fabrykach, w których wytwarzane są nasze produkty – czytamy w oficjalnym oświadczeniu w sprawie fali samobójstw w Foxconnie. Niestety, nie znamy szczegółów tego śledztwa – dla jego dobra.

Dodatkowo, pojawiły się pogłoski o subsydiach płacowych dla pracowników, którzy obsługują linie produkcjne iPada.. Apple już teraz zapewnia Foxconnowi dotację w wysokości 2,3 procenta ceny iPada, dodatkowo mówi się o 1- do 2-procentowej dotacji z zysku na iPadzie, która ma być przekazana bezpośrednio w ręce pracowników.

By wyjaśnić skalę dotacji, oznacza to zwrot 3 procent wypłat Foxconnowi, co stanowi koszt aluminiowych obudów iPada lub 20-procentowy wzrost wynagrodzeń dla pracowników.

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.