Apple wie, gdzie jesteś i nie zawaha się tego użyć

Według nowych zapisów w polityce prywatności systemu iOS 4, Apple może zbierać i analizować położenie geograficzne swoich użytkowników. Ułatwienie dla użytkowników, czy złamanie prywatności?

iOS 4 jest już gotowy do pobrania. Aby go zainstalować, należy zaakceptować jego regulamin. A w nim znajdziemy dość ciekawy zapis, mówiący o tym, że Apple firma „może zbierać, używać i dzielić się dokładnymi danymi lokalizacji, zawierającymi położenie geograficzne w czasie rzeczywistym dla twojego komputera Apple albo innego urządzenia”. Dane zbierane są anonimowo i mają wspomagać działanie aplikacji (na przykład tych opartych na Mapach Google).

Nie ma jednak zapisu, że Apple NIE będzie się dzielić tymi informacjami z reklamodawcami. Niewątpliwie więc koncern szykuje się do uruchomienia iAd i próby zarobienia na tym jak największych pieniędzy. Kosztem naszej prywatności.

Ale zanim zaczniemy się pienić na Złe Jabłko, warto zdać sobie sprawę, że Android Google’a robi dokładnie to samo i już od dawna…

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.