Google Android 2.2 wkrótce dla procesorów Atom

Będzie Google Android 2.2 dla platformy x86

Najnowsza wersja systemu operacyjnego Google Android o nazwie kodowej Froyo będzie portowana na platformę x86 już w trzecim kwartale 2010 roku.

Mobilny system operacyjny Google Android jest już tak popularny na mobilnych urządzeniach, że pora udostępnić go szerszemu gronu użytkowników platformy x86. Obecnie Android współpracuje z procesorami RISC, opartymi na architekturze ARM. Portowaniem systemu w wersji 2.2 (Froyo) dla procesorów x86 zajęła się firma Intel z oczywistych względów – chce bowiem aby Android dostępny był dla urządzeń opartych na procesorach Atom, w tym netbooków, tabletów, a także smartfonów. Problemem nie będzie również zainstalowanie systemu Google’a na desktopie, ale nie należy się spodziewać, aby była to realna alternatywa dla systemu Windows czy Mac OS X.

Według Intela, wersja systemu Android 2.2 dla architektury x86 będzie dostępna dla programistów już w tegoroczne wakacje.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.