Nokia i Clarion rozpoczynają współpracę

Clarion i Nokia zintegrują telefony w systemach samochodowych

Producent sprzętu car audio, Clarion, oraz największy twórca telefonów komórkowych, Nokia, rozpoczynają współpracę nad integracją smartfonów z samochodowymi centrami rozrywki.

Nokia zamierza rozwinąć swoją propozycję integracji smartfonów z wewnętrznymi systemami rozrywki w samochodach. Technologia o nazwie Terminal Mode została przedstawiona grupie roboczej Consumer Electronics for Automotive (CE4A) i jest współtworzona przez producentów sprzętu car audio, w tym między innymi firmę Alpine. Teraz do współpracy dołącza także inny producent sprzętu dla samochodów – Clarion. Nokia zamierza zapewnić niezbędne oprogramowanie do wprowadzenia na rynek nowej technologii, wliczając w to aplikacje rozpowszechniane poprzez Ovi Store.

Nie są na razie znane dokładne plany dotyczące współpracy Nokii i Clariona. Wiadomo jednak, że ogólny pomysł jest taki, aby zapewnić identyczne oprogramowanie smartfonom fińskiego producenta, jak również systemom nawigacji satelitarnej firmy Clarion.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.