Computex 2010: tablet, czytnik e-booków i tablet graficzny w jednym

PixelQi nie okazał się gorszy od innych i zaprezentował własne modele tabletów. Dzięki ekranom pracującym opcjonalnie w trybie e-papieru, mogą stanowić bardzo ciekawą alternatywę dla iPada.

Tablet, którego ekran może działać zarówno na własnym podświetleniu, jak i wykorzystywać światło odbite? Znana z tego typu rozwiązań firma PixelQi podziela naszą opinię, że to fantastyczny pomysł i zaprezentowała prawdziwą mieszankę tabletu i czytnika e-booków.

10-calowy pojemnościowy ekran dotykowy urządzenia nie wyróżnia się niczym od konkurencji, jeżeli pracuje w normalnym trybie. Natomiast po wyłączeniu podświetlenia za pomocą jednego przycisku potrafi wykorzystać światło odbite, zamieniając się w namiastkę e-papieru, co z kolei bardzo uprzyjemnia czytanie e-książek. Na dodatek, wybrane modele mają mieć digitizery Wacoma, co jeszcze bardziej zwiększa atrakcyjność urządzenia.

Tablet jest napędzany przez Intel Atom Moorestown a zarządza nim system operacyjny Windows 7 Home Premium. Data premiery: nieznana. Warto pamiętać, że prezentowany model to prototyp. PixelQi produkuje wyłącznie ekrany, więc gotowe urządzenia będą najprawdopodobniej innej marki, z ekranami kupionymi od tej firmy.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.