Badanie realizowano metodą ankiety pocztowej w okresie sierpień – wrzesień 2008 r. Respondenci zostali wybrani spośród 4-milionowej bazy prenumeratorów miesięcznika Reader's Digest

Czy znasz szybkość swojego łącza internetowego?

Jak wynika z badania amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności, aż dziewięć na dziesięciu Amerykanów nie wie, jakiej szybkości ma łącze internetowe w swoim domu.

Federalna Komisja Łączności (FCC) przeprowadziła badania, z których wynika, że ponad 90 procent Amerykanów nie orientuje się, jakiej szybkości łącze internetowe kupili u swojego dostawcy Internetu. Według badań, średnia prędkość pobierania dla szerokopasmowych łącz w Stanach Zjednoczonych wynosi 10,16 Mbps, co daje temu krajowi zaledwie 26 pozycję w światowej skali. Dla Amerykanów nie jest to jednak problemem – 91 procent z 3005 badanych osób jest „w miarę zadowolona” lub „bardzo zadowolona” ze swojego domowego łącza.

FCC chce od tej pory monitorować użycie i prędkość szerokopasmowego łącza w Stanach Zjednoczonych. Będzie typować 10 tysięcy domów z całego kraju, aby otrzymać specjalne informacje, które pozwolą organizacji lepiej oceniać usługi dostarczane przez dostawców ISP.

A ty, jak szybkie masz łącze w swoim domu?

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.