Kinect, czyli interaktywny zestaw konsolowej rozrywki od Microsoftu

E3 2010: Żegnamy Project Natal, witamy Microsoft Kinect

Znamy już oficjalną, handlową nazwę Project Natal. Microsoft będzie sprzedawał swój nowy interfejs do konsol do gier jako Kinect.

Microsoft Kinect to handlowa nazwa dość rewolucyjnego „gamepada bez gamepada” dla konsoli Xbox 360. Jego pełna prezentacja odbędzie się podczas rozpoczynających się właśnie targów E3. Plotki o nazwie Wave okazały się nieprawdziwe.

Technologia odpowiedzialna za działanie Kinekta jest dość prosta. Zestaw kamer i mikrofonów śledzi poczynania użytkownika i dźwięki, jakie wydaje. Jednak to, co jest faktycznie rewolucyjne, to oprogramowanie urządzenia, które potrafi z niezwykłą dokładnością interpretować ruchy użytkownika. Więcej o Kinekcie dowiesz się z tego artykułu.

I jeszcze jedno. Wkrótce przekażemy wam więcej szczegółów na temat czegoś, co już zapowiedzieliśmy jako pierwsi i jedyni… w połowie marca. Szczegóły po wieczornym pokazie, a być może i przed;)

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.