Jeżeli wykorzystujesz na terenie USA sieci P2P, służby federalne mają prawo sprawdzić pobierane i udostępniane treści bez nakazu

FBI wszczęło śledztwo w sprawie wycieku danych użytkowników iPadów

FBI poinformowało, że postara się wyjaśnić okoliczności wycieku danych 114 tysięcy użytkowników iPadów,, który spowodowały błędy w sposobie przechowywania danych przez sieć AT&T.

Agencja Federal Bureau of Investigation (FBI) poprowadzi śledztwo w sprawie wycieku danych aż 114 tysięcy użytkowników iPadów, w tym grubych ryb świata polityki, wojska i showbiznesu. Jak informowaliśmy was w dniu wczorajszym, za wyciek odpowiada operator sieci komórkowej AT&T, który w niewłaściwy sposób przechowywał prywatne dane swoich klientów, podpisujących umowy z operatorem na dostarczenie Internetu poprzez sieć 3G. Agencja twierdzi, że istnieje prawdopodobieństwo popełnienia cyberprzestępstwa, podczas gdy Apple na razie nie chce komentować zaistniałej sytuacji, słusznie odsyłając zainteresowanych do AT&T, które również milczy.

Przypomnijmy, że do wycieku prywatnych danych, w tym nazwisk i adresów e-mailowych, przyczyniła się grupa o nazwie Goatse Security, która opublikowała listę 114 tysięcy poszkodowanych właścicieli tabletów Apple’a.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.