Czy Firefox może czuć się bezpieczny? Pomimo pokonania IE pojawił się nowy groźny przeciwnik – Chrome.

Firefox i Internet Explorer najwydajniejsze w HTML5?

Redakcja Download Squad postanowiła zbadać wydajność najnowszych wersji rozwojowych przeglądarek pod kątem wydajności w HTML5. Ich rezultaty są zdumiewające.

Co się stanie, jeśli porównamy wydajność obrabiania multimediów HTML5 w Internet Explorerze 9, Firefoksie 3.7, Chrome’ie 6 i Operze? Według redakcji Download Squad, rezultat jest bardzo korzystny przede wszystkim dla Mozilli i Microsoftu.

Według ich testu, najnowszego Explorera (cały czas mówimy o wersjach rozwojowych) przegonił tylko Firefox, i to raptem o 5 procent. Co więcej, IE9 Technical Preview 3 obciążył najmniej, spośród porównywanych przeglądarek, procesor. Największą niespodzianką okazał się Chrome 6, który wyszedł w teście najsłabiej.

Pamiętajmy jednak, że to nie jest test ostatecznych produktów i wiele może się jeszcze zmienić. My już pracujemy nad własnym testem, który wkrótce zostanie opublikowany. Za wyniki testów redakcji Download Squad nie jesteśmy w stanie odpowiadać.

0
Źródło: Download Squad
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.