Foxconn nie będzie już wypłacał odszkodowań, przenosi część produkcji do Wietnamu

Podczas corocznego spotkania z udziałowcami, Foxconn ogłosił, że kończy z finansowymi rekompensatami dla rodzin samobójców, by nie prowokować dalszej falii tragedii.

Zdaniem Terry’ego Gou, dyrektora Foxconna, duże rekompensaty finansowe dla rodzin ofiar niedawnej fali samobójstw w tej firmie to była tragiczna pomyłka. Odszkodowania wynosiły tyle, ile łączna ilość wypłat przez dziesięć lat. Przy jednej z ofiar znaleziono list, którego fragment zacytował Gou: „Wyskakuję z Foxconna, opuszczam go, ale nie martwcie się, bo Foxconn zapłaci dużo pieniędzy, to wszystko, co wasz syn może jeszcze dla was zrobić”. Dyrektor winił też media, które poprzez nagłośnienie sprawy, tylko zachęciły, jego zdaniem, do kolejnych tragedii. Dlatego też Foxconn wraca do starego trybu opieki socjalnej, co oznacza przekazanie za nią wszelkiej odpowiedzialności chińskim, rządowym władzom.

Co więcej, by odciążyć chińskie linie produkcyjne, znaczna część zamówień będzie przekierowana do filii w Wietnamie, która będzie przebudowana i unowocześniona. Koncern chce też stworzyć zautomatyzowaną fabrykę na Tajwanie.

0
Źródło: Engadget
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.