Google negocjuje z mocarstwami świata, chce zniesienia cenzury w Chinach

Google współpracuje z amerykańskimi i europejskimi władzami, by ustanowić wspólne stanowisko w propagowanej przez koncern tezie: cenzura Internetu to bariera handlowa.

Google nie zamierza kończyć na wycofaniu się z Chińskiego rynku. Koncern chce, by Państwo Środka usunęło wszystkie mechanizmy blokujące swobodny przepływ informacji w Państwie Środka. Firma ogłosiła, że nawiązała współpracę z amerykańskimi departamentami handlu, stanu, finansów a także z ich europejskimi odpowiednikami, by następnie skierować wspólne stanowisko do Światowej Organizacji Handlu. Głównym argumentem ma być utrudniony dostęp amerykańskich firm do potencjalnego chińskiego klienta a także naruszenie praw człowieka.

Jeżeli gigantowi się uda, WTO formalnie będzie musiało się zająć sprawą, pierwszą tego typu w historii tej organizacji. Proces i dochodzenie może jednak potrwać latami…

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.