Windows 7 jest zabezpieczony, ale słabiej niż powszechnie krytykowana Vista

Hakerzy wykorzystują lukę bezpieczeństwa w Windowsie XP

Microsoft potwierdza, że hakerzy wykorzystują ujawnioną przez inżyniera Google'a lukę bezpieczeństwa w systemie Windows XP do ataków zero-day.

Niedawno odnaleziona i upubliczniona przez inżyniera Google’a – Tavisa Ormanda – luka bezpieczeństwa w systemie Windows XP, jest wykorzystywana przez hakerów w atakach zero-day. Według firmy SophosLabs, zainfekowana strona internetowa wykorzystuje ową lukę do umieszczania koni trojańskich w komputerach nic niepodejrzewających użytkowników. Co ciekawe, odkrycie luki zostało zgłoszone najpierw firmie Microsoft, a opublikowane w Sieci cztery dni później. Gigant z Redmond nie zdążył jednak przygotować odpowiedniej łatki, zabezpieczającej powstałą dziurę. Microsoft obwinia jednak pracownika Google’a za opublikowanie szczegółowych informacji o luce bez dania odpowiedniej ilości czasu firmie na przygotowanie łaty.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.