Karta posiada także złącza dual-DVI oraz HDMI

Karta graficzna Galaxy z dwoma procesorami – GF100 i GT215

Jeden z partnerów Nvidii postanowił na własną rękę połączyć procesor graficzny Fermi z innym GPU, tworząc dwuprocesorową kartę, obsługującą DirectX 11 oraz PhysX.

Firma Galaxy prezentuje swoją najnowszą kartę graficzną z procesorem Fermi (GF100), która jednak znacznie różni się od dotychczasowych propozycji. Nowy model posiada bowiem dwa GPU, z których każdy odpowiada za co innego – układ pochodzący od karty GeForce GTX 470 zajmie się grafiką, podczas gdy procesor GT215, zaczerpnięty z karty GeForce GT 240, będzie wykonywał obliczenia w ramach technologii PhysX.

Wszystko zmieszczono na nieco przerośniętej płytce PCB, na której oprócz dwóch układów wytworzonych w technologii 40 nanometrów, znajdziemy mostek Nvidia NF200 dla większej liczby linii PCIe. Ponadto GTX 470 posiada 448 procesorów CUDA i 1280 MB pamięci GDDR5, a GT 240 zapewni dodatkowych 96 procesorów strumieniowych oraz 512 MB pamięci.

Dwuprocesorowa, wielozadaniowa karta graficzna wymaga jednakże użycia dodatkowego zasilania za pomocą 6- i 8-wtykowego złącza PCIe.

Galaxy nie poinformowało jeszcze o dacie premiery swojego nowego, graficznego potwora.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.