News ten powstał w całości na webowym Office'ie

Konkurent Microsoftu dla Dokumentów Google już działa

Windows Live Office w końcu zostało udostępnione szerokiej publiczności. To pakiet biurowy Microsoftu, który nie wymaga instalacji niczego, poza przeglądarką internetową.

Windows Live Office to pakiet biurowy Microsoftu, który działa całkowicie w chmurze. Nie trzeba nic instalować – jedynym wymaganiem jest przeglądarka internetowa oraz bezpłatne konto na Windows Live. Propozycja giganta z Redmond jest niewątpliwie odpowiedzią na zdobywające coraz większą popularność Dokumenty Google.

Windows Live Office jest ściśle zintegrowany z innymi usługami Windows Live. Dokumenty przechowywane są na SkyDrive, wkrótce też będzie można je przeglądać i edytować z poziomu Hotmaila. Jak nietrudno się domyślić, usługę możemy zintegrować z „tradycyjnym” pakietem Office, jeżeli webowy odpowiednik okaże się zbyt uproszczony do danego zadania.

Polska wersja aplikacji nie jest jeszcze dostępna, ale nie obowiązuje żadna blokada regionalna – zapraszamy więc do testów i chętnie poczytamy wasze opinie w komentarzach. Polska wersja ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej w przeciągu paru dni.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.