Koreański Internet wykorzystywany jest tylko przez Koreę Południową

Korea Północna i jej pierwsze kroki w Internecie

Korea Północna wykonała pierwszy krok, by dołączyć do globalnej sieci. Tak, są kraje, w których jeszcze Internetu nie ma...

Pakiet 1 024 adresów zarezerwowanych dla Korei Północnej po raz pierwszy w historii zaczął być wykorzystywany. Przydzielono go firmie Star Joint Venture, która powiązana jest z rządem tego kraju – stworzyła między innymi pierwszą na północnej części półwyspu sieć komórkową. Na razie nie wiadomo w jaki sposób dostęp do Internetu zostanie wykorzystany

Korea Północna jak dotąd skutecznie się broniła przed światem zewnętrznym. Na trwającym właśnie Mundialu drużynie kibicują… wynajęci Chińczycy. Żaden obywatel KRLD nie może opuścić tego kraju.

Jak dotąd nieliczne witryny północnokoreańskie działały na zdalnych serwerach, działających w Chinach i Japonii. Dostęp do Internetu ma kilka tysięcy najbliższych przedstawicieli władz.

0
Źródło: IDG.pl
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.