Lżejszy i wygodniejszy Flickr

Kultowy wśród entuzjastów fotografii Flickr wkrótce zaprezentuje zupełnie nową twarz. Poprawiony zostanie w znacznym stopniu interfejs witryny.

Główne zmiany, jakie pojawią się na Flickrze, dotyczą najważniejszej części serwisu, czyli stron ze zdjęciami. Fotografie będą zajmowały o 30 procent więcej całego ekranu. Pojawi się też mapa, która będzie wizualizować informacje, jakie zawarte są w geotagach plików ze zdjęciami. Będzie ona interaktywna i umożliwiała dokładne przyjrzenie się okolicy, w której zdjęcie zostało zrobione. Pojawi się też nowy moduł komentarzy do zdjęć, który uwidoczni nie tylko samą treść tychże komentarzy, ale również w czytelny sposób pokaże kto dodał zdjęcie do ulubionych. Yahoo! obiecuje też dużo łatwiejsze zarządzanie zdjęć i ich podgląd dzięki przebudowanym narzędziom. Cały Flickr ma mieć na tyle zoptymalizowany kod, że będzie ładował się nawet o 50 procent szybciej.

0
Źródło: TechCrunch
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.