Microsoft Windows Phone 7 nie będzie stricte biznesowym systemem, po nim pojawią się kolejne

Microsoft przygotowuje nowy, mobilny system operacyjny

Microsoft prezentuje nowy, mobilny system operacyjny, który skierowany będzie do zastosowań biznesowych. Windows Embedded Handheld OS będzie podzielony na dwie części.

Gigant z Redmond przygotowuje nowy system operacyjny, przeznaczony dla biznesowych urządzeń mobilnych. Dostępne będą dwie wersje Windows Embedded Handheld OS. Pierwsza przeznaczona będzie dla urządzeń o wzmocnionej wytrzymałości i oparta na technologii Windows Mobile 6.5, a na rynek trafi pod koniec 2010 roku. Tymczasem druga wersja skierowana będzie do urządzeń dla przedsiębiorstw, oparta będzie na platformie Windows Phone 7, a na rynek trafi w drugiej połowie 2011 roku. Microsoft rozszerza więc swoje mobilne portfolio, w którym znajduje się aktualnie już kilka systemów operacyjnych, w tym Windows Mobile 6.x, Windows Phone 7, zmodyfikowany WP7 dla telefonów Kin, czy seria Windows CE.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.