Nakładka HTC Sense opowie każdemu ile masz kasy na koncie i jakie strony porno odwiedzasz

Jeden z czytelników portalu Boy Genius Report odkrył dość kłopotliwą usterkę w HTC Incredible i najprawdopodobniej w całej nakładce Sense która, jak się okazuje, bez wiedzy użytkownika przechowuje zrzuty ekranu z twojej przeglądarki.

Interfejs HTC Sense, by ułatwić nawigację i zwiększyć wygodę użytkowania palmofonu, przechowuje robione przez siebie zrzuty ekranu z przeglądarki internetowej. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że owych zrzutów pozbyć się bardzo trudno. Nie znikają one z pamięci telefonu ani po zamknięciu przeglądarki, ani po usunięciu historii – nawet fabryczny reset nie pomaga.

Pliki zapisywane są do folderu bookmark_thumb1, który z kolei z znajduje się w folderze emmc. Więc jeżeli nie chcesz, by po sprzedaży komórki ktoś oglądał zrzuty ekranów twojego konta w banku czy (co gorsza!) na Facebooku, to pamiętaj, by te pliki usunąć ręcznie.

0
Źródło: Boy Genius Report
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.