Notebooki Toshiby przyjazne użytkownikom

Toshiba zaprezentowała odświeżone notebooki z nowymi obudowami, które nareszcie nie zbierają łapczywie odcisków palców. Pojawiła się też nowa, ekonomiczna propozycja, czyli linia "C".

Toshiba Satellite C650 jest propozycją dla osób poszukujących komputera w przystępnej cenie. Modele z tej serii w nowych konfiguracjach właśnie pojawiły się na półkach sklepowych. W zależności od konfiguracji komputery Satellite C650 dostępne będą z procesorami Intel oraz AMD, pamięcią RAM do 4 GB, napędem DVD-Super Multi oraz 15,6 calowym ekranem HD z systemem TruBrite. Laptop został wyposażony w płaską klawiaturę, Touch Pad oraz system Gesture Control. Aplikacja Toshiba LifeSpace pomaga planować pracę, dokumentować projekty oraz segregować dokumenty. Obudowa Satellite C650 pokryta jest warstwą black scratch, która chroni przed pozostawianiem odcisków palców oraz zarysowaniem.  Dodatkowo na rynku pojawią się także modele C650 w serii Satellite Pro. Ta seria charakteryzuje się zainstalowanym systemem operacyjnym Win7 64bit Professional.

Satellite A660 to seria wyposażona w 16-calową matrycę 1 366 × 768 pikseli z podświetleniem LED. W dostepnych w Polsce konfiguracjach można wybierać wśród procesorów Intela – Core i7, i5 oraz i3. Dostępne są modele z kartami Nvidii, dyskiem twardym do 640GB oraz pamięcią RAM do 4 GB. W komputerze znajduje się czytnik najbardziej popularnych kart pamięci (5 w 1), 3 porty USB oraz port eSATA/USB, który może być wykorzystany do ładowania urządzeń przenośnych np. odtwarzaczy MP3 bez konieczności uruchamiania komputera. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają natomiast złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth. W nowej serii Toshiby pojawiła się także technologia „Sleep-and-Music”. Dzięki niej możliwe jest odsłuchiwanie muzyki z odtwarzacza MP3, nawet wtedy, gdy komputer jest wyłączony lub w trybie uśpienia. Zainstalowane w laptopie głośniki Harman/Kardon mają pozwolić uzyskać dźwięk bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo komputer pozwala na uzyskanie lepszej jakości odtwarzanych filmów dzięki technologii Resolution+, która skaluje obraz do parametrów HD w czasie rzeczywistym.

Model Satellite L630 jest dość cienki i waży 2,1 kg. Został wyposażony m.in. w czujnik 3D, który zabezpiecza dysk przed uszkodzeniem podczas upadku. Pokryty warstwą „black scratch” jest odporny na zarysowania i ślady odcisków palców. W zależności od konfiguracji komputery Salellite L630 dostępne są z procesorami Intela, pamięcią RAM do 4 GB oraz nagrywarką Blu-Ray. Komunikację ze światem zewnętrznym zapewniają złącze gigabitowe, moduł łączności bezprzewodowej oraz Bluetooth. W Polsce model ten będzie dostępny także w biznesowej serii Satellite Pro z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows 7 Professional oraz płytą instalacyjną Windows XP Professional.

Satellite L650 został zbudowany w oparciu o procesory Intel Core i3 oraz i5 oraz AMD, jest wyposażony w pamięć RAM o pojemności do 4 GB oraz dyski twarde do 640 GB. W zależności od konfiguracji będzie dostępny ze stacjami Blu-Ray pozwalającymi zapisać na płycie do 50GB danych lub stacje DVD. Wyświetlanie grafiki będą wspomagały dedykowane karty.

17-calowy Satellite L670 ma cechować wysoka wydajność i przystęna cena. W zależności od konfiguracji model będzie dostęny z procesorem Intel oraz AMD, pamięcią RAM o pojemności do 4 GB oraz dyskiem twardym do 640 GB. Wyświetlanie grafiki będą wspomagały dedykowane karty włącznie z modelem ATI Mobility Radeon HD 5650. Wersja Satellite Pro modelu L670 będzie wyposażona w system operacyjny Windows 7 Professional.

Tecra A11 to 15,6-calowa konstrukcja. Nowe konfiguracje działają w oparciu o procesory Intela Core i3 oraz Core i5. Modele są dostępne w sprzedaży z systemem operacyjnym Windows 7 Professional w wersji 64-bitowej. W zestawie znajduje się także DVD z systemem operacyjnym Windows XP Professional. W laptopach z serii Tecra A11 odświeżono design. Komputer jest cały czarny. Na obudowie i wewnątrz zastosowano matowe tekstury. Klawiatura i ekran także są matowe.

Komputery Satellite są objęte dwuletnią gwarancją, którą można przedłużyć do 4 lat. Modele z serii Tecra są objęte 3-letnią gwarancją, którą można przedłużyć do 4 lat.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.