Wśród interesujących cech charakterystycznych Backdoor.MSIL.Bot.A wskazać należy na fakt, że oprogramowanie to będzie szukało konkretnych rozwiązań antywirusowych na zaatakowanym sprzęcie, próbując unieszkodliwić procesy z nimi związane

OSX/OpinionSpy, czyli oprogramowanie szpiegujące Maki

Intego odnalazło krążące po Internecie złośliwe oprogramowanie, które potrafi zainfekować system Mac OS X i szpiegować jego użytkownika.

OSX/OpinionSpy to złośliwe oprogramowanie typu spyware, które infekuje podłączone do Internetu systemy Mac OS X. Aby infekcja doszła do skutku, użytkownik musi najpierw zainstalować zainfekowane oprogramowanie. Dlatego też odradzamy pobieranie aplikacji z niezaufanych źródeł.

OSX/OpinionSpy po infekcji skanuje dane użytkownika, w tym hasła, loginy czy numery kart kredytowych. Malware ten istnieje również dla systemu Windows i to od dawna – pierwsze odmiany szkodnika pojawiły się już dwa lata temu.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.