Panel LCD z konwersją obrazu do trzech wymiarów

Panel LCD z konwersją obrazu do 3D

Toshiba zaprezentowała nowy panel LCD, który potrafi częściowo skonwertować obrazy dwuwymiarowe do obrazu trójwymiarowego, widzialnego gołym okiem.

Toshiba zaprezentowała ciekłokrystaliczny panel o przekątnej 12 cali, który potrafi częściowo konwertować obraz dwuwymiarowy na obraz w trzech wymiarach, niewymagający korzystania ze specjalnych, stereoskopowych okularów. Obraz 2D wyświetlany jest w rozdzielczości 1400 x 1050 pikseli, podczas gdy dla obrazu 3D, rozdzielczość zmniejsza się do 466 x 350 pikseli. Panel wyświetla obraz 3D renderowany przy pomocy światłowodowych soczewek GRIN (GRadient INdex), które zmieniają współczynnik załamania światła poprzez kontrolowanie gradientowego profilu molekuł.

Prototypowy panel wyposażony jest w panel LCD, zasilający soczewki GRIN, który położony jest przed panelem LCD, służącym do wyświetlania obrazu. Kiedy zasilanie tego drugiego panelu jest odłączone, współczynnik załamania światła się nie zmienia i światło przechodzi w normalny sposób, wyświetlając obraz dwuwymiarowy.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.