Pięć lat bez nowych konsol do gier?

W listopadzie minie już pięć lat od czasu wprowadzenia konsoli Xbox 360 na rynek. I wygląda na to, że następca nie pojawi się przez kolejne pięć.

Chris Lews, jeden z dyrektorów Microsoftu, został zapytany przez redakcję GamesIndustry.biz o przyszłość marki Xbox. – Wydaje mi się, że rok 2010 będzie dla nas bardzo ważny, jako że będzie stanowił środek naszego cyklu wydawniczego. Dzięki nowej edycji Xboksa 360 i Kinekta mamy co najmniej pięć lat zanim przestaniemy mieć możliwość oferowania świetnych doświadczeń na tej generacji konsoli – odparł Lewis.

Podobne zapowiedzi słyszeliśmy o PlayStation 3 już cztery lata temu, kiedy to dyrektor Sony, Kaz Hirai, zapowiedział podobną żywotność rynkową swojej konsoli. Nintendo 64 również było zastąpione przez Wii po dziesięciu latach. Jednak PlayStation 2 było zastąpione po siedmiu latach, a pierwszy Xbox po trzech. Czy to oznacza, że nowa jakość grafiki, sztucznej inteligencji i innych elementów w grach czeka nas dopiero za pięć lat?

0
Źródło: GamesIndustry.biz
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.