Polski Bing to międzynarodowy Bing

Od niedawna nie można już wybrać polskiej wersji językowej na wyszukiwarce Bing. Zamiast tego, widnieje wpis "międzynarodowe". Paradoksalnie, ma to pomóc w jakości wyszukiwania.

O tym, że polski Bing jest, delikatnie mówiąc, zapóźniony, to wie każdy, kto choć raz zalogował się na amerykańską wersję. Bing dla USA to potężne narzędzie, polski Bing… no cóż, jaki koń jest, każdy widzi. Jednak, jak czytamy na blogu ewangelista.IT, sytuacja ma ulec lekkiej poprawie.

Polski Bing (oraz czeski, grecki, bułgarski, izraelski, tajski i 14 innych krajów) nie był aktualizowany od momentu premiery. Dlatego też Microsoft zdecydował się, tymczasowo, przenieść te wersje językowe do jednego worka pod hasłem „Międzynarodowa”. Dzięki temu ma zyskiwać aktualizacje o wiele szybciej i wkrótce ma dorównać większością funkcji oryginalnej, amerykańskiej wersji.

A skoro już o Bingu mowa, to Microsoft, najwyraźniej rozbawiony naśladownictwem Google’a stylu graficznego wyszukiwarki z Redmond, umieścił na swoim koncie twitterowym „zatroskany” wpis: „zgubiliśmy obrazek tła. jeśli ktoś go znajdzie, prosimy o zwrot na Bing.com;)”.

0
Źródło: ewangelista.IT
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.