Brytyjscy widzowie YouTube'a stracą możliwość oglądania na swoich komputerach teledysków do większości swoich ulubionych utworów muzycznych

Prezydent Turcji krytykuje decyzję swojego rządu o blokadzie YouTube’a w tym kraju

Prezydent Turcji, Abdullah Gul, za pomocą swojego konta twitterowego potępił blokadę, jaka jest nałożona w jego kraju na YouTube'a i kilka innych usług Google'a.

– Zdaję sobie sprawę z zażaleń na bany na YouTube’a i Google’a – tweetuje Gul. – Jestem zdecydowanie przeciwko ich zamknięciu. Wydałem polecenia odpowiedzialnym instytucjom, by znalazły rozwiązanie tego problemu i zażądałem zmiany decydji – dodaje.

Turcja na daną chwilę, z powodów „legalnych” (aczkolwiek wielu uważa, że raczej wyznaniowych) blokuje, zdaniem organizacji OSCE, ponad 3 700 witryn. Jest to jeden z powodów dla którego Unia Europejska nie zdecydowała się jeszcze wchłonąć tego kraju.

Słowa Gula nie będą zapewne miały większego znaczenia. Rola prezydenta w Turcji jest głównie reprezentacyjna, władzę wykonawczą stanowią premier wraz ze swoim gabinetem.

0
Źródło: Reuters.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.