Sitecom TV Player MD-270

archiwum
Nieduży, estetycznie wykonany odtwarzacz umożliwiający odtwarzanie plików multimedialnych przez sieć LAN lub znajdujących się na zewnętrznym dysku twardym albo pendrivie podłączonym do złącza USB. Można również dokupić kartę WiFi na USB. Odtwarzacz umożliwia m.in. dostęp do klipów w serwisie

Odtwarzacz TV Media Player MD-270 przykuwa uwagę ze względu na niewielkie wymiary i ciekawy wygląd. Estetyczna obudowa jest wykonana z biało-srebrnego plastiku, natomiast wierzch, na którym wytłoczono logo producenta, jest z tworzywa sztucznego o fakturze skóry. Niewielki pilot zdalnego sterowania również ma jasny kolor. Jedynie zasilacz jest czarny, lecz znajduje się na nim naklejka informująca, że na stronie producenta można bezpłatnie zamówić wersję białą. Pilot dobrze leży w dłoni, lecz można mieć zastrzeżenia do sposobu rozmieszczenia klawiszy, których najczęściej się używa.

W urządzeniu nie można zainstalować dysku twardego. Źródłem plików multimedialnych (audio, wideo i obrazy) może być zatem zewnętrzny dysk twardy albo pendrive podłączony do jednego z dwóch złączy USB, można także odtwarzać pliki znajdujące się w sieci LAN albo WLAN (kartę WiFi na USB trzeba dokupić osobno). Wśród złączy znajduje się m.in. wyjście HDMI 1.3a (maksymalna rozdzielczość to 1080p), wyjście komponentowe wraz z odpowiadającymi mu wyjściami audio (stereo) oraz optyczne wyjście audio. Nie mamy zastrzeżeń do jakości obrazu i dźwięku.

Najczęściej spotykane formaty audio i wideo są bez problemów odtwarzane. Zabrakło jednak obsługi kontenerów VOB (zawartość płyty DVD-Video skopiowana na dysk twardy) i MTS (wideo wysokiej rozdzielczości zapisywane przez kamery wideo AVCHD). Odtwarzacz umożliwia m.in. dostęp do klipów w serwisie YouTube oraz zdjęć w serwisach Flickr i Picasa. Duże zdjęcia w formacie JPG wyświetlane są dość wolno (ponad 6 s w przypadku zdjęcia o wielkości 12 megapikseli i ok. 3 s, gdy zdjęcie ma wielkość 5 megapikseli).

Obsługiwane są napisy do filmów w formatach ASS, SMI, SRT, SSA i SUB,  lecz polskie znaki nie są prawidłowo wyświetlane. Nie można przeglądać całej zawartości podłączonego dysku, a jedynie foldery, w których znajdują się pliki multimedialne rozpoznawane przez odtwarzacz. Istnieje za to rzadko spotykana możliwość wyszukiwania plików, których nazwa zawiera podany ciąg znaków. Z powodu braku wentylatora czy wbudowanego dysku urządzenie jest bezgłośne.

Przeciętny pobór mocy wynosi 6,8 W podczas wyświetlania menu i 9 W podczas odtwarzania filmu. Odtwarzacz uruchamia się od razu po włączeniu do kontaktu, wyłącznik na pilocie powoduje przejście w stan uśpienia, a nie całkowite wyłączenie. Ponowne naciśnięcie tego klawisza powoduje powrót do normalnego działania, co zajmuje tylko kilka sekund. Można to uznać za zaletę, lecz jeżeli chcemy oszczędzać energię, każdorazowo musimy wyciągać wtyczkę z kontaktu (w trybie uśpienia pobór mocy wynosi 2,4 W). Producent daje na odtwarzacz aż 10 lat gwarancji.

Marek Grzybowski

Close

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.