Śmierć w stylu Web 2.0

Prokurator generalny Mark Shurleff umieścił wpis na Twitterze, który z pewnością przejdzie do historii i stanie się przykładem na cyfryzację świata. Prawnik na mikroblogu "pochwalił się" wydaniem wyroku śmierci.

Oto typowe wpisy na mikroblogach: „Zjadłem zupę, była dobra”, „Gwiezdne Wojny to jednak fajny film”, „Kocham Anię”, „Właśnie wydałem zgodę na egzekucję Garndera. Niech Bóg ma litość nad nim, której on pożałował swoim ofiarom”… zaraz, zaraz, że co??? Ostatni wpis pochodzi od 53-letniego Marka Shurtleffa, prokuratora generalnego stanu Utah. Wysłany został z iPhone’a i wylądował na Twitterze. Portal społecznościowy najprawdopodobniej po raz pierwszy posłużył się do przekazania tak „ciężkiej” wiadomości. Ale nie po raz ostatni. Shirtleff od tej pory relacjonował na bieżąco przebieg egzekucji mordercy Ronnie’ego Lee Gardnera.

Zastanawiamy się jakie to było uczucie śledzić na bieżąco „ćwirki” na temat stracenia człowieka.

0
Źródło: BBC
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.