Tablet do zarządzania domową energią

Firma Cisco prezentuje 7-calowy tablet z dotykowym ekranem i procesorem Intel Atom, który ma służyć do zarządzania domową energią.

Sieciowy gigant Cisco przedstawia tablet dla użytkowników domowych, który ma służyć do zarządzania energią domową. Urządzenie o nazwie Home Energy Controller (HEC) można wykorzystać do przeglądania i kontrolowania informacji z termostatu, inteligentnych gniazd sieciowych, listw zasilających oraz inteligentnych urządzeń sieciowych, jak np. klimatyzator. Celem jest oczywiście pomoc w obniżeniu rachunków za prąd.

Tablet jest wyposażony w 7-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor Intel Atom z taktowaniem 1,1 GHz, 512 MB pamięci RAM, 1 lub 2 GB pamięci flash, port Gigabit Ethernet, łączność WiFi 802.11 b/g/n, jeden port USB, a także system operacyjny Ubuntu Linux for MID.

Urządzenie Home Energy Controller jest niestety drogie, bowiem kosztuje 900 dolarów (ponad 3000 złotych). Według producenta ma jednak pomóc zaoszczędzić przeciętnemu domownikowi nawet do 15 procent kosztów przeznaczonych na energię.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.