Acorp EM501R wygląda niemal identycznie, jak widoczny na zdjęciu Dell Streak

Tablet z Androidem za 90 dolarów

W Sieci pojawił się filmik prezentujący 5-calowy tablet z systemem operacyjnym Google Android i możliwością odtwarzania filmów w jakości 720p, który kosztować ma 90 dolarów.

Acrop RM501R to nowy tablet z 5-calowym, rezystywnym ekranem LCD. Być może nie jest to optymalna wielkość, jak na ten segment, ale przypomnijmy, że Dell również przygotowuje urządzenie z ekranem o podobnej wielkości, które cieszy się ogromną popularnością wśród recenzentów (również CHIP-a). Tymczasem tablet widoczny na filmiku poniżej wyposażony jest w oparty na architekturze ARM9 procesor Rockchip z taktowaniem 600 MHz, złącze HDMI, 3,5-milimetrowe wyjście słuchawkowe, gniazdo kart pamięci microSD, łączność WiFi, możliwość odtwarzania filmów w jakości HD 720p, a także system operacyjny Google Android 1.5, który najprawdopodobniej będzie można zaktualizować do wersji 2.2 Froyo.

Tablet Acorp EM501R kosztować ma zaledwie 90 dolarów (ponad 300 złotych), jednak data jego premiery nie jest znana.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.