Windows Internet Explorer 9 jako jedyny w pełni zgodny ze standardami W3C

Windows Internet Explorer 9 ma ambicje zostać najlepszą przeglądarką na rynku. Wersja rozwojowa co prawda wygląda co najwyżej "obiecująco", ale ponoć nowa kompilacja ma się czym pochwalić.

Microsoft opublikował wyniki testów najnowszej kompilacji dziewiątego Explorera pod kątem zgodności ze standardami W3C. Przeglądarka, której jakiś czas temu udostępniono bardzo wczesną kompilację, ponoć w najnowszym buildzie jest w pełni zgodna ze wszystkimi możliwymi specyfikacjami, w tym HTML5 i CSS3.

Microsoft zaprezentował również tabelę porównawczą (zrzut w galerii obok newsa), w której porównuje wyniki nowej kompilacji dziewiątego Explorera z konkurencją. Nie tylko przeglądarka Microsoftu zdobyła wszystkie możliwe punkty w testach W3C, ale i zmiażdżyła konkurencję. Druga najlepsza aplikacja, czyli Firefox, przeszła tylko jeden test zgodności.

Czyżby nadciągał koniec niezbyt chlubnych lat dla Explorera?

0
Źródło: Neowin.net
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.