Wyświetlanie ścieżki. Aktywacja tej opcji sprawi, że na drzewie folderów w oknie Eksploratora zawsze będzie zaznaczony aktualnie przeglądany katalog.

Zaznaczanie aktualnie otwartego katalogu na drzewie folderów w oknie Eksploratora

Gdy przeglądamy kolejne katalogi w prawej części okna Eksploratora, struktura katalogów w polu nawigacji pozostaje niezmieniona. Chcielibyśmy, aby była aktualna.

Aby system zaznaczał na drzewie folderów katalog otwarty w prawej części okna, musimy zmienić odpowiednią opcję. Znajdziemy ją, klikając w oknie Eksploratora »Organizuj | Opcje folderów i wyszukiwania«. W oknie dialogowym „Opcje folderów” w zakładce „Ogólne” znajdziemy ramkę „Okienko nawigacji”, w której należy zaznaczyć pole wyboru „Automatycznie rozwiń do bieżącego folderu”. Zatwierdźmy nasz wybór, klikając przycisk „OK”.

UWAGA:

Dokładnie nad tą opcją znajdziemy pole wyboru „Pokaż wszystkie foldery”. Gdy je aktywujemy, Windows nie będzie już wyświetlał osobno „Bibliotek”, „Grup sieci lokalnej”, „Komputera” i „Miejsc sieciowych”. Na liście pozostaną jedynie „Ulubione” i „Pulpit” – wszystkie pozostałe elementy będą pokazywane po kliknięciu Pulpitu. Poza tym system będzie pokazywał napędy CD i DVD oraz puste czytniki nośników wymiennych.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.