Po niespełna 36 godzinach od udostępnienia Skype uzyskał pierwszą pozycję na liście najczęściej pobieranych darmowych aplikacji z App Store

15-latek stworzył aplikację dla iPhone’a, która łączy z Internetem za darmo

Pewien 15-letni chłopiec zaprojektował aplikację dla telefonu iPhone, która pozwala na bezpłatne udostępnianie łączności 3G do połączenia się z Internetem.

15-letni Nick Lee zaprojektował poręczną aplikację dla iPhone’a, która na pierwszy rzut oka pozwala użytkownikom na zmianę koloru ich wyświetlacza. Jednakże, aplikacja zawiera ukryty kod, który umożliwia użytkownikom wykorzystanie ich iPhone’ów jako modemów 3G. Nie jest to żadna nowość, bowiem za około 13 funtów miesięcznie (w sieci AT&T) taką możliwość ma każdy posiadacz telefonu Apple’a. Tym razem jednak, wszystko to można uzyskać za darmo, bowiem aplikacja omija strukturę pobierania opłat za usługę tetheringu.

Aplikacja z funkcją darmowego tetheringu została usunięta z iTunes, natychmiast po tym, jak w Sieci pojawiły się informacje o jej prawdziwym przeznaczeniu i możliwościach. Ci, którzy zdążyli już pobrać ją z App Store, mogą jednak nadal cieszyć się jej ofertą.

Nie wiadomo, czy Apple weźmie pod swoje skrzydła młodego „hakera”, który najwyraźniej przejawia talent do pisania aplikacji na iPhone’a.

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.