Gianfranco Lanci, prezentujący 7-calowy tablet Acera

7- i 10-calowe tablety Acera zadebiutują z platformą Android 2.2

Acer przygotowuje premierę swoich pierwszych tabletów, które mają być wyposażone w 7- lub 10-calowe ekrany oraz systemy operacyjne Google Android w wersji 2.2.

Według najnowszych doniesień, Acer planuje w czwartym kwartale 2010 roku rozszerzyć swoją ofertę o swoje pierwsze urządzenia typu tablet. Przygotowywane są dwa modele z ekranem o przekątnej 7 oraz 10 cali. Urządzenia konstruowane są we współpracy z operatorami sieci komórkowych, co zwiastuje obecność łączności 3G. Specyfikacje techniczne nie są jeszcze znane, ale mówi się o wykorzystaniu jednej z trzech platform: procesora ARM (prawdopodobnie Snapdragon), procesora Marvell Armada lub platformy Nvidia Tegra 2. Każde z tych rozwiązań daje możliwość odtwarzania materiałów w jakości Full HD, a więc niezbędne w wyposażeniu tabletów będzie złącze HDMI. Urządzenia mają być oparte na systemie operacyjnym Google Android 2.2, wraz z obsługą Flasha 10.1. 7-calowy tablet ma być ponadto wyposażony w klawiaturę QWERTY.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.