Al-Kaida uruchamia anglojęzyczną stronę internetową

Al-Kaida, sunnicka organizacja, przez wielu uważana za terrorystyczną, uruchamia własną stronę internetową w języku angielskim.

Strona internetowa o nazwie Inspire jest aktualnie zapowiadana przez Al-Kaidę – sunnicką grupę, ogólnie uznawaną za organizację terrorystyczną, założoną na przełomie lat 1988 – 1989. Anglojęzyczna witryna jest już reklamowana przez wiele islamskich serwisów internetowych, a prowadzona będzie przez jemeńską siatkę Al-Kaidy. Treści, jakie mają pojawić się na stronie, nie będą jednak zbyt przyjazne. Ma tam się znaleźć między innymi instrukcja, „jak zbudować bombę w kuchni swojej mamy”.

Gospodarzem witryny będzie urodzony w Stanach Zjednoczonych duchowny Anwar Al Awlaki, głównie dzięki perfekcyjnej znajomości języka angielskiego. Al Awlaki już w tej chwili prowadzi własny blog, ma własny profil na Facebooku i co chwilę umieszcza filmiki w YouTube’ie. Dzięki tej działalności, został okrzyknięty „bin Ladenem Internetu”.

Według agencyjnych informacji, Amerykanin jemeńskiego pochodzenia był powiązany zarówno z atakiem na World Trade Center, jak również niedawnym, niedoszłym zamachem bombowym na Times Square.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.