Android Market: najwięcej darmowego oprogramowania

Android Market wysunął się na prowadzenie jeżeli chodzi o stosunek liczby darmowych do płatnych aplikacji. Tylko za 43 procent dostępnych tam programów musimy zapłacić.

Według badań firmy Distimo, około 57 procent aplikacji na Android Market jest darmowych. To o wiele wyższy współczynnik, niż u konkurencji. Na App Store darmowe programy stanowią raptem 28 procent całości, na BlackBerry App World 26 procent całości a na Ovi Sklep również 28 procent. Niestety, nie ma róży bez kolców. Programiści o wiele chętniej umieszczają darmowe aplikacje, gdyż wciąż jest kłopot z płatnościami w większości krajów, w których Android Market jest dostępny. Mieszkając w Polsce możesz pobierać tylko i wyłącznie darmowe produkty.

Android Market kuleje również jeśli chodzi o różnorodność deweloperów. Dla App Store aplikacje pisze 43 tysiące programistów i firm. Dla Marketu… 10 tysięcy. Co więcej, połowa płatnych aplikacji na App Store nie kosztuje więcej, niż dolara. Za 99 centów na Markecie kupimy raptem 32 procent wszystkich produktów.

0
Źródło: AppleInsider
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.