Safari 5 wolniejsze od Internet Explorera 9?

Apple aktualizuje Safari 5

Po wczorajszych premierach sprzętu, teraz przychodzi kolei na oprogramowanie. I tak Apple aktualizuje swoją przeglądarkę Safari do wersji 5.0.1, która uaktywnia funkcję Rozszerzeń.

W dniu wczorajszym, Apple zaktualizowało swoją linię iMaków i iMaków Pro, a dziś przychodzi pora na oprogramowanie, a konkretniej przeglądarkę internetową. Safari w najnowszej wersji 5.0.1 aktywuje Rozszerzenia, czyli dodatki i plug-iny pisane w HTML5, CSS3 i JavaScript, do których użytkownik ma teraz dostęp z poziomu Safari Extensions Gallery. Wsparcie dla rozszerzeń Apple wprowadziło wraz z premierą Safari 5, dzięki czemu programiści mogli rozpocząć pisanie własnych aplikacji. Dodatki umieszczane są w sandboksie, zatem nie będą miały wpływu na stabilne i poprawne działanie całej przeglądarki.

Przeglądarkę Safari 5.0.1 możecie pobrać z tej strony, a więcej o Safari 5 dowiecie się z naszego poprzedniego artykułu.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.