Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zakwestionował 24 klauzule, jakie stosują w swoich umowach operatorzy sieci Orange, Era i Play

Bezprecedensowy zbiorowy pozew sądowy przeciwko piratom

Amerykański sąd uznał pozew zbiorowy organizacji US Copyright Group przeciwko pięciu tysiącom podejrzanych o piractwo, mimo protestów ze strony organizacji chroniących prawa obywatelskie.

USCG złożyło pozew przeciwko pięciu tysiącom użytkownikom sieci P2P, którzy są podejrzani o nielegalne udostępnianie plików chronionych prawem autorskim. Pozew zaskarżyły EFF i ACLU, zajmujące się ochroną praw obywatelskim a także Time Warner Cable. Protest dotyczył faktu, iż zaskarżone osoby nie są ze sobą w żaden sposób powiązane i mieszkają w różnych stanach, a operator nie jest w stanie w odpowiednim czasie zidentyfikować wszystkich oskarżonych na podstawie numeru IP i wysłać im wezwania do sądu. Sąd protest odrzucił.

Podejrzanych jest 5 000 osób. Proponowana ugoda to od 1 500 do 2 500 dolarów. Brak wpłaty oznacza rozprawę sądową. 70 procent wygranych sum ma trafić do USCG, reszta do właściciela praw autorskich.

0
Źródło: dobreprogramy
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.